دومین دورهمی سالانه‌ی باشگاه کتاب افق برگزار شد

دومین دورهمی سالانه‌ی باشگاه کتاب افق به مناسبت گرامی‌داشتِ روز ملی ادبیات کودک و نوجوان، عصر دیروز با حضور نویسندگان و مترجمان و تصویرگران برگزار شد.

این جشن با شعار «من و کتابم آرزوها را ممکن می‌کنیم» و با هدف ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی، فرصتی برای کودکان و نوجوانان بود تا با پدیدآورندگان کتاب‌ معاشرت و گفت‌وگو کنند.

شهرام اقبال‌پور، محمود برآبادی، محبوبه نجف‌خانی، مهدی حجوانی، فرح بهبهانی، پرناز نیری، محمدرضا شمس، مهدی رجبی، اسدلله امرایی، مجید راستی، زهرا موسوی، مریم محمدخانی، آتوسا صالحی، مژگان کلهر، فرمهر منجزی، شقایق قندهاری، مریم منتصرالدوله، مرجان مهدی‌پور، سمیه علیپور، سحر خراسانی، سیدعلی خواسته، عاطفه ملکی‌جو، لاله جعفری، ریحانه جعفری، محمدرضا مرزوقی، ثمین نبی‌پور و فرزاد فربد از جمله نویسندگان، مترجمان و تصویرگرانی بودند که در این دورهمی حضور داشتند و به شکل‌گیری تجربه‌ای جدید برای اعضای باشگاه کتاب افق کمک کردند.

در ادامه، گزارشی درباره‌ی فعالیت‌های اعضای باشگاه کتاب افق در سال گذشته ارائه شد. این باشگاه که از تیرماه ۹۶ با ۱۲ عضو شروع به کار کرد، توانست به فعالیت‌های اعضا در شبکه‌های اجتماعی جهت بدهد و محتوای متنی، تصویری، صوتی و ویدیویی با محوریت کتاب تولید کند. این فعالیت‌ها در شبکه‌های اجتماعیِ نشر افق و وب‌سایت باشگاه کتاب افق به نشانی www.ofoqbookclub.com منتشر شده‌اند. حضور نوجوانان کتاب‌خوان به عنوان راهنمای کتاب در غرفه‌ی نشر افق در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، راه‌اندازی رادیو فندق و برگزاری کارگاه‌های تابستانی در زمینه‌ی نویسندگی، ترجمه، تصویرگری و ترویج کتاب‌خوانی از دیگر فعالیت‌های باشگاه کتاب بود که در این گزارش نام‌برده شد. سپس، اعضای فعال سال نخست فعالیت باشگاه کتاب افق و اعضای جدید معرفی شدند و به فاطمه حیدری، زهرا قاسملو، محمدرضا فرهادی، کیمیا محمدزاده، نرگس داستانگو، فاطمه فیضی، نرگس‌سادات علوی، مریم جوان‌فکر شهری، بیتا محمدهاشم، زهرا نظری، کیمیا حامدی بصیر، فاطمه‌سادات حسینی، فاطمه شریعتی، آرمان حسین‌نژاد، نگار فتحی‌زاده، مهتاب جوادی‌مقدم، صبا سلطانی، هانیه سلطانی، عطیه حدادی، پریشاد پوررجب، نازنین رضایی‌نوری، لادن میرزاخلیلی و فاطمه نظری کارت‌های عضویت طلایی،  بنفش  و کتاب هدیه شد.

دومین دورهمی باشگاه کتاب افق روز چهار‌شنبه، ۲۷ تیرماه ۱۳۹۷، از ساعت ۱۸ تا ۲۰ در خانه‌ی فرهنگ و هنر واژه برگزار شد. برنامه‌های آینده‌ی باشگاه کتاب افق از طریق وب‌سایت این باشگاه و شبکه‌های اجتماعی نشر افق اطلاع‌رسانی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *